• Özlem Saraç

Pırasa Mücver


Herkese pırasa yedirecek bir tarifle geldim. Pırasa mücver😍 yok böyle bir güzellik😋Eşimin en nefret ettiği sebze ve baya güzel olmuş diye diye yedi. Vereceğim tarifteki baharat oranlarını değiştirirseniz çocuklarınız da çok sevecek. Prebiyotik yönünden oldukça zengin pırasa pırasa olalı böyle güzel yemek olmamıştır. Tarif canım @antinkuntinlezzetler den. Ben elimdeki malzemeyi uyarladım kendi damak tadıma göre değişiklikler yaptım. 🌿3 sap pırasayı ince ince doğradım. Yeşil kısımlara çok girmedim. 🌿Küçük bir havucu rendeledim.

🌿2 yk zeytinyağı ile döküm tavada pırasa ve havucu yumuşayıncaya kadar soteledim. 🌿Acı sevdiğim için içine bol pul biber, zerdeçal, karabiber, 1 tk @naturelkapowders sarımsak tozu, tuz ekledim. Bu kısmı kendi damak tadınıza göre değiştirebilirsiniz.

🌿Derin bir kasede 3 yumurta, 1 tk karbonat, 1/2 sb @ceykinoa kinoa ununu karışıktırdım. 🌿Tüm malzemeyi bir araya getirip harmanladım. 🌿Döküm tavada çok az zeytinyağında kaşık kaşık döküp önlü arkalı pişirdim. Baya bereketli bir tarif. Ben 3 tanesi ile tıka basa doydum. Deneyecek olanlara afiyet olsun💓

#pırasamücver #pırasa #glutensizmutfak

62 görüntüleme

Bütünsel Beslenme Danışmanı

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

© 2017 by Özlem Saraç. Proudly created with Wix.com