Bütünsel Beslenme Danışmanı

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

© 2017 by Özlem Saraç. Proudly created with Wix.com

Glutensiz ve Rafine Şekersiz Çay Saati Atölyesi

March 12, 2018

 

Hepimiz şekeri hayatımızdan çıkarmak istiyor ama bir yere kadar gidiyor ve sonunda pes ediyoruz. Bir çok şeker alternatifi de çıkıyor ama ne kadar güvenilir bilmiyoruz. Şekerden ve glutenden sonsuza kadar vazgeçme düşüncesi bizi korkutuyor. Tüm bu soruları göz önünde bulundurarak sizlere harika ve leziz bir atölye hazırladık. 

Özlem Saraç'la Doyasıya Yaşamak ve Cloud Nine Workshops işbirliğiyle bütünsel beslenme temalı mutfak atölyelerinin sabırsızlıkla beklenen ikinci atöyesi glutensiz ve şekersiz çay saati!

Atölyede; glutensiz ve şekersiz sürdürülebilir bir beslenmeyi hayat tarzı haline getirmek isteyen ancak gluten, şeker ve karbonhidratlı lezzetleri günlük beslenme düzeninden çıkarmakta zorlanan kişilere uygun tatlı ve tuzlu lezzetlerin sağlıklı versiyonlarına yer verilecek.

Tatlı ya da tuzlu ihtiyacı hissettiğinizde, kahvaltı niyetine, ara öğünlerinizde ya da özel beslenen misafirleriniz geldiğinde çay saatlerinin mükemmel eşlikçisi olan turta, kek, kurabiye gibi özlediğiniz lezzetlerin tariflerini deneyerek öğrenmiş olacaksınız.

Badem, kestane, nohut, karabuğday gibi buğdaya ve dut, hurma gibi şekere alternatif doğal ürünlerle turta, kek, kurabiye vb. tatlı ve tuzlu atıştırmalıklar yapmanın püf noktalarını öğreneceksiniz.

Atölyede nelerden bahsedeceğiz?

-        Glutenin ve şekerin zihinsel, duygusal ve fiziksel etkileri nelerdir?

-        Neden tatlı ve tuzlu krizleri yaşıyoruz?

-        Tatlı ve tuzlu krizlerini yönetmenin doğal yolları nelerdir?

 

Kocamaar'ın da desteğiyle gerçekleşen atölyemize kayıt ve ayrıntılı bilgi için: ozlem@ozlemledoyasiyayasamak.com'a mail atabilirsiniz.

-        Şeker ve karbonhidrat alışkanlıklarımızı nasıl değiştirebiliriz?

-        Şekersiz ve glutensiz yaşamın püf noktaları nelerdir?

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Son Eklenenler
Arşiv
Please reload

Beni Takip Edin
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

Kendine Güven İnşa Etmek

18.11.2019

1/3
Please reload

Blog