Bütünsel Beslenme Danışmanı

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

© 2017 by Özlem Saraç. Proudly created with Wix.com

Rafine Şekersiz ve Glutensiz Çay Saati Atölyesini Kaçırmayın!

 

Şu ana kadar yaklaşık 15 glutensiz ekmek atölyesi ve 1 tane de rafine şekersiz ve glutensiz çay saati atölyesi yaptık ve 100’e yakın katılımcımızın ve ailelerinin sağlıklı yaşam yolculuğunu dinledik. Her hastalığın şifasının mutfakta başladığını, yaşam alışkanlıklarını değiştirince bedenin kendini iyileştirme mekanizmasının nasıl devreye soktuğunu defalarca dinledik ve deneyimledik. Yaptığımız ekmekler ve tatlılar hem katılımcılarınızın sağlıklı yaşama pek gönüllü olmayan aile fertlerinden hem bizim de hayranlıkla takip ettiğimiz bütünsel tıp yaklaşımını benimsemiş hekimlerinden tam not aldı. Atölyeye gelen herkes yüzünde mutlulukla, zihnini ruhunu karnını beslemiş olarak, iyi ki varsınız, diyerek ayrıldı. Bizim için daha büyük mutluluk olamaz. Şimdi bütünsel beslenme temalı mutfak atölyelerimizin ikincisini düzenliyoruz. Glutensiz ve rafine şekersiz çay saati! Şeker ve karbonhidrat bir çoğumuzun zayıf noktası. Ama anne sütündeki şekerle ağzımıza ilk değen ve mutluluğu, huzuru bulduğumuz bu tattan bir çok bedeline rağmen vazgeçemiyoruz. Bu piyasa karlı olmalı ki bir çok alternatif de çıkıyor. Ancak yiyeceklerimizden şekeri çıkarıp yerine pekmez, bal, Hindistan cevizi şekeri, 20 hurma koyduğunuzda şekersiz beslenmiş değil kendinizi kandırmış oluyorsunuz. Glutensiz ve şekersiz çay saati atölyesinde karbonhidrat ve şeker bağımlılığımızı anlama, üstesinden gelme konularına açıklık getiriyor ve şekersiz doğal çözümler öneriyoruz. Daha sonra mutfağa geçiyor ve kuru meyvelerden doğal granül şeker elde etme teknikleri ardından, 4 adet glutensiz, şekersiz  tatlı  tarifimizi uygulayıp nefis çaylarımız eşliğinde sohbete devam ediyoruz.

Atölyede nelerden bahsedeceğiz? - Glutenin ve şekerin zihinsel, duygusal ve fiziksel etkileri nelerdir? - Neden tatlı ve tuzlu krizleri yaşıyoruz? - Tatlı ve tuzlu krizlerini yönetmenin doğal yolları nelerdir? - Şeker ve karbonhidrat alışkanlıklarımızı nasıl değiştirebiliriz? - Şekersiz ve glutensiz yaşamın püf noktaları nelerdir?

Bu deneyimi 1 Haziran Cuma günü 13-17 arası Galata daki masallardaki kadar güzel şirin mutfağımızda bizimle paylaşmak için ozlem@ozlemledoyasiyayasamak.com a mail atabilirsiniz.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Son Eklenenler
Arşiv
Please reload

Beni Takip Edin
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

Kendine Güven İnşa Etmek

18.11.2019

1/3
Please reload

Blog